Jégkorong: másodjára is kikapott a DEAC a Csíkszeredától

Sport

Az alapszakasz-győztes Csíkszereda hazai pályán 1-0-ra nyert a Magyar Kupa-címvédő Debrecen ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjében, a párharc szombati, második mérkőzésén, így összesítésben már 2-0-ra vezet az egyik csapat negyedik győzelméig tartó ütközetben.

A címvédő Csíkszereda pénteken, szintén házigazdaként 7-4-re nyerte meg a párharc első felvonását, egy nappal később azonban mindössze egyetlen találat esett: hazai részről Sofron István a 30. percben emberelőnyben lőtt gólt. A sorozat jövő héten Debrecenben folytatódik: a harmadik mérkőzését kedden, a negyediket szerdán rendezik. A másik ágon a Ferencváros és a Gyergyói HK között 1-1 az állás, a következő meccsre vasárnap kerül sor Gyergyószentmiklóson.

Eredmény, elődöntő, 2. mérkőzés:
SC Csíkszereda (romániai)-DEAC 1-0 (0-0, 1-0, 0-0)
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-0, a Csíkszereda javára.