Megújult az üzem, több tészta nyúlhat Bárándon

Helyi hírek

Július 15-én tartották az átadó ünnepségét annak a tésztagyárnak, ami korábban bezárt, majd 2014-ben indult újra. Most a Belügyminisztérium Gazdaságélénkítő Programjának III. üteme hozott fellendülést és teljes felújítást a bárándi üzemben, ahol így 5 új munkahely is létrejött. Egy korábbi híradás szerint a fejlesztésre közel 186 millió forint támogatást nyertek. A részletekről a megyei önkormányzat tájékoztatta lapunkat.

Réthy Pál, Dr. Kovács Miklós, Pajna Zoltán, Bulcsu László (HMBÖ-alelnök), Korbeák György (HBMFÜ-ügyvezető)

Az átadó ünnepségen Dr. Kovács Miklós polgármester elmondta, hogy a tésztaüzem évtizedekkel ezelőtt létesült és országszerte, valamint az ország határain kívül is kedvelt termékeit külföldön is értékesítették. Később azonban több okból kifolyólag lassú hanyatlásnak indult, végül bezárt. 2014-ben támogatásból sikerült némileg korszerűsíteni az épületet és önkormányzati háttérrel újraindítani a termelést.

Most megtörtént a teljes felújítás  melynek része volt a lift, burkolatok, nyílászárók, villamos hálózat, szigetelés, fűtés, alternatív energia bevezetése melyhez eszközbeszerzés is társult. A polgármester hozzátette, hogy a megyei önkormányzat fejlesztési ügynökségének koordinálásával megvalósult beruházás 5 új munkahelyet teremtett, így az növeli a település népességmegtartó erejét is.

Réthy Pál közfoglalkoztatási és vízügyi helyettes államtitkár köszöntőjében elmondta, hogy a Gazdaságélénkítő Programmal olyan településeket segítenek, ahol magasabb a tartós munkanélküliek aránya; Hajdú-Bihar megyében 39 ilyen van. Hozzátette, azon dolgoznak, hogy újabb támogatásokkal segítsék a kisebb településeket.

Bodó Sándor országgyűlési képviselő beszédében hangsúlyozta, az értékteremtő közfoglalkoztatási programok jelentős előrelépést hoztak a munkavállalás terén.

Pajna Zoltán, a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat elnöke pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy hamarosan indulnak a megyei foglalkoztatási paktumok, amelyek több ezer embernek nyújtanak majd segítséget az elhelyezkedésben.

Homoktövis-feldolgozó és csíralé-előállító üzemre is kapnak százmilliókat hajdú-bihari települések