Sikeresen szerepeltek a Hőgyes diákjai

Helyi hírek

A Hőgyes Endre Gimnázium több tanítványa is bejutott az elmúlt időszakban megrendezett tanulmányi és sportversenyek országos döntőjébe – adta hírül a Szoboszló Sound.

Tóth Tamás:

Tamás 10.b osztályos diák a megyei sakk diákolimpián első helyezést ért el, így tovább jutott az országos döntőbe. A végső megmérettetés Miskolcon zajlott április közepén. A 16 éves korosztályban 35 versenyző indult, akik között Tamás a 7. kiemelt volt. A megszerezhető 9 pontból 7 pontot szerzett, 5 győzelemmel és 4 döntetlennel az első helyen végzet, így országos bajnok lett.

Tóth Dominik:

Az országos döntő eredményhirdetésével befejeződött a Varga Tamás Matematikaverseny, melyen 3400 hetedikes és nyolcadikos diák indult. A Hőgyes tanulói közül a hetedikesek második kategóriájának második fordulójába ketten kerültek be, Győrfi Tünde és Tóth Dominik 7.e osztályos tanuló. A 49 fő részvételével megrendezett országos döntőbe Dominiknak sikerült bejutnia. Az emelt szinten matematikát tanuló diákok mezőnyében végül a nagyszerű országos 18. helyen végzett. Felkészítő tanára: Deli Lajos

Ferenczi Ágnes:

Az Irinyi János Középiskolai Kémiaverseny megyei (II.) fordulójára Ferenczi Ágnes 9.e osztályos tanuló jutott be. A Debreceni Egyetemen megtartott fordulón elméleti és számítási feladatok mellett kísérleti munkát is kellett végeznie. Ági nem csupán a megyei fordulóba jutott be, hanem az országos fordulón is ott volt, amelyet Szegeden rendeztek meg. Felkészítő tanára: Károlyné Teleki Anikó

Kis Károly és Sek Veronika:

Ők ketten vettek részt a 2017 márciusában megrendezett Lotz János szövegértési és helyesírási verseny országos megmérettetésen. A megyei versenyen Kis Károly (9.e) és Sek Veronika (10.e) 1. helyezést ért el. Az országos versenyt is eredményesen zárták. Sek Veronika 8. helyezést, míg Kis Károly 16. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Váradi Orsolya

Kölcsei Viktória:

Az országos Savaria történelmi versenyen 1. helyezést ért el, melyet Szombathelyen rendeztek. Viktória (9.e) kérdésünkre elmondta, hogy első alkalommal vett részt ezen a kétnapos megmérettetésen és hosszú felkészülés előzte meg, hogy továbbjuthasson először az iskolai, majd a megyei fordulón, bekerülve a legjobb 15 közé. Sikerrel vette az akadályokat és az írásbeli, valamint a két szóbeli rész teljesítése után megszerezte az első helyet. Felkészítő tanárok: Deliné Tarcsai Mária és Sárkányné Kertész Éva