Egyetem Helyi hírek

A Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség meghívására a Debreceni Egyetem 6 fős küldöttsége ünnepélyes keretek között, molinóval köszöntötte Liu Shaoang rövidpályás gyorskorcsolyázót, aki egy arany és két bronzéremmel Peking legeredményesebbjei között tudhatja magát – számolt be a DEHÖK.

A fogadóbizottságból nem maradhatott ki Kósa Lajos, a szövetség fideszes elnöke sem, aki már a reptéren is szívélyes fogadtatásban részesítette a sportolót:

Kósa Lajossal kellett ölelkeznie a hazaérkező gyorskorcsolyázóinknak

Liu Shaoang Magyarország első egyéni olimpiai bajnoki címét nyerte a téli olimpiák történetében.

Az 500 méteren diadalmaskodó kiválóság 40.338 másodperces idővel nyerte meg az olimpiai aranyat, emellett 1000 méteren és a vegyesváltó tagjaként is bronzérmes lett. A három érem hazánk eddigi legjobb szereplését jelentette téli olimpiákon. A 23 éves sportoló a Debreceni Egyetem mentorprogramjának is tagja, amelyben a sportösztöndíj mellett hallgatók és oktatók segítik az élsportolókat tanulmányaikban és versenyzésükben egyaránt.

Fotó: DEHÖK